Specialist Marketing

Citius-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va avea urmatoarele responsabilitati:
- Elaboreaza planul de marketing al firmei si il supune aprobarii conducerii departamentului.
- Elaboreaza bugetul de marketing al firmei si il supune aprobarii conducerii departamentului.
- Reprezinta compania in relatiile cu diversi colaboratori (in domeniul reclamei si publicitatii).
- Lanseaza catre furnizori comenzile specifice domeniului de activitate.
- Intocmeste si urmareste derularea activitatilor de marketing curente.
- Urmareste realizarea bugetului de cheltuieli specifice partii de marketing.
- Urmareste si analizeaza in permanenta piata IT&C.
- Efectueaza statistici si analize asupra ofertei din piata de produse IT&C.
- Evalueaza si alege ,impreuna cu conducerea firmei, partenerii din domeniul marketing-ului.
- Propune strategiile de reclama si publicitate pentru produsele comercializate.
- Organizeaza si verifica modul de derulare a activitatii promotionale pentru produsele comercializate.
- Colaboreaza cu reprezentantii de marketing ai furnizorilor.
- Participa la manifesterile si evenimentele locale.
- Participa la scolarizarile si seminariile de marketing.
- Colaboreaza cu celelalte departamente (vanzari, programare) pentru extragerea datelor necesare

CERINTE

- Experienta intr-un post similar minim un an.
- Studii economice, marketing sau management.
- Cunostinte in domeniul IT&C.
- Excelente abilitati de comunicare.
- Creativitate, flexibililitate si spirit de initiativa.
- Dorinta de a lucra intr-o organizatie cu orientare pe vanzari si clienti.
- Foarte bune abilitati de comunicare, atat cu clientii cat si in interiorul organizatiei.
- Capacitatea de a lucra eficient atat in echipa, dar si independent.
- Abilitatea de a lucra eficient sub presiune si de a stabili prioritati.
- Cunoasterea limbii engleze.
- Cunostinte operare PC.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, posibilitatea de perfectionare si promovare, precum si un pachet salarial motivant.

Citius HR o companie de resurse umane ce ofera servicii complete si profesioniste in Recrutarea si Selectia personalului