SPECIALIST MARKETING

MELI MELO - PARIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementare activitati de marketing;
- centralizare si analiza vanzari si stocuri;
- reprezentare grafica - evolutii si previzionari;
- monitorizare presa;
- relatia cu presa si agentiile de publicitate (negocieri, monitorizare pozitionare si vizibilitate reclama, evidenta derulare contracte, evidenta plati, etc);
- cautare, selectie, colaborare si negociere cu furnizorii de materiale publicitare pentru realizarea diferitelor materiale publicitare sau personalizate( mape de prezentare, plicuri de corespondenta, etc);
- propunere de solutii creative in vederea dezvoltarii si mentinerii imaginii brandului la standardele dorite;
- promovare magazin on-line;
- redactarea periodica a rapoartelor aferente activitatii desfasurate;
- activitati administrative;
- suport in activitatile curente ale departamentului.

CERINTE

- cunostinte solide de Marketing;
- cunostinte MS Office, Corel Draw, Adobe Photoshop sau Corel Photo-Paint;
- capacitate de analiza si sinteza;
- abilitati de planificare si organizare;
- aptitudini interpersonale, de comunicare si negociere;
- bun observator, atentie la detalii;
- dinamism, entuziasm, implicare, responsabilitate;
- orientare catre rezultate si respectarea termenelor limita;

BENEFICII OFERITE

- echipa de lucru tanara;
- mediu de lucru performant si motivant;
- salariu pe masura performantelor obtinute.

MELI MELO - PARIS este o cunoscuta retea nationala de magazine cu capital francez, ce comercializeaza bijuterii fantezie si accesorii pentru femei. Cu 41 magazine la nivel national Bucuresti si Provincie (Cluj, Iasi, Brasov, Timisoara, Targu Mures, Constanta, Baia-Mare, Ploiesti, Suceava,Rm.Valcea, Arad, Pitesti, Focsani, Bacau ), brandul MELI-MELO PARIS a devenit in ultimii ani un punct de referinta si leader de piata in domeniul sau.