Specialist marketing

SKIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea planului de marketing
- Promovarea pe piata a imaginii si a produselor Skin prin stabilirea canalelor de comunicare (e-mail, brosuri, cataloage, presa etc.)
- Stabilirea unei strategii potrivite de dezvoltare
- Propunerea de promotii/oferte
- Pregatirea si punerea in practiva a promotiilor/ofertelor
- Evaluarea fiecarei actiuni, in special a promotiilor (volum de performanta, valoare si rentabiliItate)

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Limba engleza foarte bine
- Experienta in domeniu minimum doi ani
- Cunostinte aparate foto digitale profesionale, constituie un mare avantaj o buna cunoastere a brand-ului Nikon
- Cunostinte operare PC/Internet
- Creativitate, imaginatie, perseverenta si initiativa
- Persoana dinamica, comunicativa, proactiva si orientata spre rezultat.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Masa asigurata
- Abonament de sanatate
- Colectiv tanar

SKIN este o companie de distributie pe piata IT si furnizor important al unora dintre cele mai mari hipermarket-uri si electroshop-uri din Romania precum Auchan, Carrefour, Cora sau Domo. Cu o cifra de afaceri de peste 23 de milioane de euro, SKIN inregistreaza in prezent un numar de peste 2000 de clienti in toata tara. Prezent pe piata din anul 2000, SKIN este importator unic al brandurilor Altec Lansing, Casio, Iriver, Leadtek, Nikon si importator pentru A-DATA, ACER, Cooler Master, Epson, JVC, Lexar, Logitech, MSI, Philips si Toshiba. Filosofia SKIN este de a aduce numai produse de calitate pe piata romaneasca, ale unor branduri cu renume, recunoscute si apreciate in toata lumea, la preturi accesibile. In ultimii ani, SKIN a inregistrat o crestere exponentiala a cifrei de afaceri, devenind una dintre cele mai importante si mai apreciate companii de distributie la nivel national.