SPECIALIST MARKETING

ALFA PLAN CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Definirea obiectivelor si a bugetului departamentului de marketing;
- Coordonarea si intocmirea de studii si rapoarte de piata specifice domeniului de activitate;
- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor;
- Realizarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii si strategiei companiei;
- Initierea si coordonarea cercetarilor de piata pentru a realiza profilul celor mai importanti clienti;
- Monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora;
- Dezvoltarea unor noi produse;
- Gestionarea construirii imaginii firmei si a m¿rcilor promovate de aceasta, alaturi de departamentul de PR;
- Realizarea raporturilor destinate directorului general si oferirea de consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei.
- Respectarea termenelor de executie a proiectelor aflate in derulare.

CERINTE

- studii superioare;
- experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- experienta in colaborarea cu societatile de profil si persoanele autorizate din domeniul imobiliar
- persoana cu o mare capacitate de organizare si planificare;
- capacitatea rezolvarii unor sarcini multiple simultan;
- excelente abilitati de comunicare si negociere, de lucru in echipa;
- competent, consecvent, perseverent, hotarat si determinat;
- spirit analitic, cu capacitate de ierarhizare a prioritatilor;
- foarte buna cunoastere a limbii engleze (scris si vorbit);
- cunostinte in operarea PC;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de dezvoltare imobiliara