Specialist Marketing

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI CHEIE:
- Va fi responsabil pentru dezvoltarea si mentinerea unei strategii logice de marketing in timpul campaniilor de marketing, in literatura de marketing, propunerile (ofertele) comerciale, imaginea companiei si in cerintele afacerilor(exigentele in afaceri).
- De asemenea va fi responsabil cu mentinerea legaturilor si va asista la planurile si evenimentele organizate de catre echipa de marketing si vanzari existenta si va fi responsabil in colectarea si structurarea informatiilor referitoare la reactiile pietei.
- Cheia succesului in aceasta functie va fi folosirea inteligenta a bugetului de marketing existent pentru a asigura o valoare maxima si etalarea de produse de inalta calitate.

RESPONSABILITATI:
- Conceperea, executia, urmarirea si controlul planului si strategiei de marketing;
- Organizarea, coordonarea si executarea activitatilor de marketing incluzand:
Campaniilor de marketing;
Materialele promotionale pentru produsul (produsele) pe care il (le) gestioneaza
Evenimente, conferinte pentru sustinerea activitatii departamentului de vanzari;
Scrierea, editarea si corectarea scrisorilor clientilor, a scrisorilor (de afaceri) si propunerilor de afaceri;
Corectarea si avizarea materialului de marketing - materiale de prezentare a companiei, a solutiilor si serviciilor oferite, materiale pregatite de membrii echipei de vanzari si marketing;
Editarea de rezumate informative de marketing pentru afaceri;
Masurarea, analiza si evaluarea activitatii de marketing;

CERINTE

- Experienta relevanta intr-o pozitie similara: minim 3 ani;
- Studii Superioare. Calificare in marketing si/sau comunicare - se puncteaza;
- Cunostinte solide de marketing / comunicare.
- Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10).
- Cunoasterea altor limbi europene constituie un avantaj);
- Bune aptitudini de comunicare si prezentare;
- Aptitudini de organizare si planificare a timpului si activitatii;
- Abilitatea de a face fata mai multor proiecte in acelasi timp cu termen limita este de asemenea o cerinta.
- Aspect fizic placut / prezenta profesionala;
- Persoana ambitioasa, cu aspiratii, motivatie pentru o cariera in domeniu;
- Fire deschisa, atitudine optimista, o personalitate determinata si cu simtul umorului, abilitate de abordare prin participare activa

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare profesionala continua
- Salariu atractiv + schema de motivare
- Posibilitati de afirmare si promovare
- Mediu de lucru modern
- Echipa tanara, dinamica, profesionista

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management)

Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR)