SPECIALIST MARKETING

DIVERTA - membru RTC GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planificarea activitatii de comunicare si promovare a produselor comercializate si realizeaza procedurile de PR.
- stabilirea prioritatilor de comunicare in conformitate cu directiile generale si stategice de comunicare agreate cu managementul firmei.
- identificarea si utilizarea tuturor mediilor de comunicare potrivit gamei de produse si analizarea oportunitatilor de promovare adecvate acesteia.
- supervizarea comunicatelor transmise catre furnizori despre activitatea de marketing a companiei pentru produsele comencializate.
- organizarea de activitati de PR in functie de istoricul de marketing si comunicare a companiei
- gestionarea activitatilor de marketing ale produselor comercializate
- initierea si monitorizarea campaniilor de promovare si ofertele speciale pentru fiecare cod de produs.
- organizarea si asigurarea unei bune desfasurari a
evenimentelor de promovare a unor produse (decorare locatie, conceptul de eveniment cu detalierea scenariului de desfasurare, materiale de comunicare, lista de invitati si confirmari, receptie invitati)
- negociere cu furnizorii privind bugetele de marketing ale produselor comercializate de companie
- getionarea bugetului de marketing intern

CERINTE

- studii medii finalizate
- experienta anterioara in domeniu
- cunostinte operare PC, navigare Internet
- cunoasterea limbii engleze - nivel mediu
- cunostinte de Marketing, PR, Jurnalism/Comunicare

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru motivant si profesionist
- posibilitati reale de promovare
- tichete de masa
- telefon de serviciu

Infiintata in 2001, DIVERTA este cea mai mare retea de magazine de carte, papetarie, IT si muzica de pe piata romaneasca cu peste 80 de magazine la nivel national si 1000 de angajati.