SPECIALIST MARKETING

PANASONIC Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea importurilor;
- gestionarea datelor privitoare la produs;
- operarea importurilor functie de planificare si functie de evolutia vanzarilor;
- alocarea de marfa.

- Planificarea/monitorizarea/stabilirea preturilor . Administrarea calculatiilor de pret.

Promovarea produsului prin planificarea planului de reclama si administrarea acestuia, verificarea datelor pe www.panasonic.ro;
- organizarea de activitati de promovare a produsului;
- alocarea materialelor de reclama;organizarea de seminarii annuale;
- coordonarea realizarii catalogului ( verificarea, traducerea datelor din catalog pe fiecare produs);
- furnizarea informatiilor despre produs sectiei de PR.
Realizarea planului de afaceri din punct de vedere vanzari;
- importuri si stocuri .
Postul este pentru o perioada de 12 luni .

CERINTE

- Studii superioare - specialitatea marketing;
- Experienta in domeniu ( cel putin 2 ani - companie similara);
- Foarte buna utilizare a calculatorului excel(microsoft office);
- Abilitati de comunicare;
- Foarte bune cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atragator.
- Un mediu de lucru deosebit intr-o companie internationala de prestigiu.
- Formare profesionala.
- Training in tara si strainatate.

DESCRIEREA FIRMEI

- ELECTRONICA;
- ECHIPAMENTE VIDEO;
- TELECOMUNICATII;
- ECHIPAMENTE AUDIO, HI-FI STEREO;
- ELECTROCASNICE;
- AUTOMOBILE - ECHIPAMENT AUDIO;
- AER CONDITIONAT;
- SISTEME DE SECURITATE.