SPECIALIST MARKETING

TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementarea si dezvoltarea strategiei de brand si dezvoltarea strategiei de comunicare;
- efectuarea si coordonarea strategiei agreate si asigurarea realizarii profitului
- asigurarea succesului brandurilor, dezvoltarii acestora si obtinerii unei imagini puternice si stabile in piata;
- stabilirea si implementarea politicii de marketing;
- elaborarea planului anual/semestrial de marketing si alocarea resurselor;
- conceperea materialelor promotionale si coordonarea realizarii grafice a acestora;
- conceperea si implementarea strategiei de comunicare;
- monitorizarea si evaluarea campaniilor de marketing;
- analiza pietei si monitorizarea tendintelor;
- negocierea si urmarirea derularii contractelor cu partenerii media;
- identificarea unor noi canale de marketing si dezvoltarea acestora;
- elaborarea rapoartelor lunare/anuale privind activitatea de marketing.

CERINTE

- studii superioare finalizate (preferabil marketing, comert, economie);
- experienta relevanta in domeniu -minim 2 ani in trade marketing;
- experienta in organizarea de evenimente;
- intelegere mecanismelor pietei;
- abilitati de lucru in echipa si relationare interdepartamentala;
- experienta in definirea de rapoarte;
- fire comunicativa, perseverenta si hotarata;
- persoana foarte creativa, logica, cu mult entuziasm si initiativa;
- cunostinte specifice de comunicare, marketing, vanzari;
- abilitati de negociere;
- eficient, orientat spre rezultate;
- foarte bune cunostinte Microsoft Office-Excel, Power Point, Word;
- cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere;
- Pachet salarial atractiv.

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, infrumusetare, intretinere.