specialist marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Absolvent de studii superioare (de preferat economie, turism, management)
Experienta in marketing - vanzari, domeniul hotelier 1-2 ani.
Bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet)
Engleza
Abilitati de comunicare si prezentare
Domiciliul stabil in Bucuresti sau Ilfov

CERINTE

Formularea si dezvoltarea startegiei de marketing si vanzari a companiei pentru serviciile/produsele hoteliere
Realizarea de studii comparative de analiza interna si a competitiei pentru serviciile/produsele hoteliere
Prospectarea pietii, identificarea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi.
Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor
Formularea, dezvoltarea si implementarea strategiilor de pret
Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate
Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive
Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere
Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelului
Stabilirea unor parteneriate strategice cu clientii si evaluarea gradului lor de satisfactie
Indeplinirea targetului stabilit prin politica tarifara
Gestionarea platformelor de vanzare online
Gestionarea si evaluarea informatiilor cu privire la propria activitate, solutionarea cererilor si reclamatiilor clientilor
Realizarea analizelor si rapoartelor periodice de activitate/vanzari.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale companiei.