Specialist Logistica

HR Dynamics

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, companie multinationala in domeniul FMCG - Specialist Logistica. Code Ref: SLO

- Pregatirea si transmiterea planurilor saptamanale / lunare de import catre grup, pe baza analizei stocurilor, vanzarilor si a planurilor de vanzari saptamanale / lunare ale companiei client
- Emiterea de facturi/alte documente de livrare( cind e necesar) catre distribuitor/clienti
- Colectare comenzi de la distribuitor/clienti
- Supervizarea stocului si a planului de livrari al furnizorului, asigurarea nivelului optim de stoc
- Coordonarea procesului de inventar al stocului companiei atunci cind este cazul
- Management stoc client si colectare comenzi
- Actualizare bazei de date SAP (produse noi – inregistrarea datelor; produse existente – modificarea datelor)
- Informarea departamentelor implicate si a distribuitorului
- Intocmirea raportului lunar intrastat

CERINTE

Minim 2 ani experienta in domeniu FMCG si logistica
- Studii superioare finalizate
- Limba engleza nivel avansat
- Cunostinte avansate Office, Excel; SAP - reprezinta un avantaj;
- Orientare catre respectarea termenelor

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru multinational
- posibilitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist
- asigurare de medicala

HRDynamics (www.hrdynamics.ro) este compania de Consultanta in Resurse Umane ce ofera servicii de calitate atat pentru angajati cat si pentru angajatori.

Suntem experti in identificarea unor solutii inteligente si creative pentru partenerii nostrii, companii solide aflate intr-o continua ascensiune.
Misiunea noastra este aceea de a asigura succesul profesional intr-un mediu aflat intr-o continua schimbare.