Specialist Logistica

Gunther Tore

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania: Günther Tore Romania a fost fondata in 2003, ca importator oficial pentru Romania al Günther Tore GmbH. Günther Tore are o experienta de peste 40 de ani in domeniul sistemelor de usi si porti.

Atributii:

Asigura buna functionare a parcului auto (stare tehnica, intretinere masini, ITP, revizii, dosar individual/ fiecare masina + fisa tehnica a masinii – document evidentiat separat);

Crearea bazei de date a furnizorilor de servicii de transport si gestiunea ei
Evaluarea si reevaluarea furnizorilor de astfel de servicii.
Organizarea transporturilor interne si intracomunitare
Urmareste reducerea la maxim a cheltuielilor de depozitare prin expedierea imediata a marfii catre beneficiari (in cazurile in care nu este posibil, va anunta DG)
Analiza ofertelor de transport si alegerea celei mai bune; prezentarea spre aprobare catre DG
Urmarirea stadiului de expeditie al marfii
Preia de la AM comunicarea cu clientul pana la incheierea procedurilor de livrare si schimb de documente
Intocmeste avizarile de livrare catre beneficiari
Trimite beneficiarului proforma si se asigura de existenta instrumentelor de plata si preluarea lor la livrare
Inmaneaza beneficiarului factura si avizul de expeditie impreuna cu declaratiile de conformitate si certificatele de garantie
Asigura comunicarea cu furnizorii exteni, punctul vamal si beneficiarii finali in vederea efectuarii livrarilor.
Lunar, pana pe data de 10 ale lunii, va declara catre DE cantitatea de ambalaje introduse in luna anterioara
Lunar, pana pe data de 10 ale lunii, va declara/inmana catre Sorceti toate documentele necesare intocmirii declaratiei INTRASTAT pe luna anterioara, insotite de un tabel «Opis de documente predate »
Gestioneaza procesul reclamatiilor si al pieselor de schimb venite in regim de garantie in stransa legatura cu responsabilul tehnic.
La solicitarea directorului economic, participa la procesul de inventariere
Raspunde de buna functionare a echipamentelor IT din firma
Mentine relatia cu furnizorii interni de produse

Abilitati:
-LB engleza, lb germana este un avantaj, cunostinte bune de operare PC, abilitati de negociere si comunicare, initiativa, capacitatea de a lucra cu minima supervizare si de a respecta termenele limita, capacitatea de a lucra in echipa

CERINTE

cunostinte de logistica, experienta de lucru cu transportatorii si casele de expeditie, experienta in gestionarea unui depozit.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial fix, masina de serviciu, tickete de masa, servicii medicale platite de companie;