Specialist Licitatii

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea principalelor date ale procedurilor de achizitii publice existente pe plan local si extern;
-Intocmirea formalitatilor necesare si achizitionarea documentatiei privind elaborarea si prezentarea ofertelor in vederea participarii la procedurile de achizitii publice;
- Monitorizarea permanenta a reglementarilor si conditiilor de calificare pentru participarea la procedurile de achizitii publice;
- Mentinerea legaturii cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;
- Reprezentarea firmele din cadrul grupului UTI atat in relatiile cu subcontractantii si contractantii principali, cat si pe parcursul procedurilor de achizitii publice.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, economice sau juridice;
- Experienta in domeniul de profil de minim 2 ani;
- Cunostinte limba engleza la nivel avansat;
- Cunostinte operare PC - Microsoft Office;
- Abilitati dezvoltate de comunicare si relationare, dinamism, flexibilitate, confidentialitate.

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.