Specialist Licitatii

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea principalelor date ale procedurilor de achizitii publice existente pe plan local si extern;
-Intocmirea formalitatilor necesare si achizitionarea documentatiei privind elaborarea si prezentarea ofertelor in vederea participarii la procedurile de achizitii publice;
- Coordoneaza derularea licitatiilor catre clienti, colaborand direct cu Account Manager, Presales Specialist si Project Manager
- Obtinerea informatiilor solicitate prin caietul de sarcini de la deparatmentele implicate (contabilitate , financiar , marketing)
- Intocmirea dosarului de calificare conform cerintelor din documentatia de atribuire a contractelor de achizitie publica
- Monitorizarea permanenta a reglementarilor si conditiilor de calificare pentru participarea la procedurile de achizitii publice;
- Mentinerea legaturii cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;
- Reprezentarea firmei atat in relatiile cu subcontractantii si contractantii principali, cat si pe parcursul procedurilor de achizitii publice.
- Adapteaza in oferte, principalele documente de prezentare, mentine si actualizeaza biblioteca de documente necesare in procesul de ofertare: documente de calificare, CV-uri, documentatii/descrieri de produse/servicii, prezentari de companie.

CERINTE

Absolvent de studii superioare;
- Minimum 2 ani de experienta similara in companii cu specific livrare de solutii IT, atat in procese de ofertare pe piata romaneasca, cat si pe piata internationala;
- Cunostinte privind legile si reglementarile romanesti, PHARE, World Bank in domeniul de achizitii;
- Capacitatea de a organiza procesele de ofertare;
- Poate colabora cu echipe mixte de ofertare tehnic - comercial;
- Cunostinte de limba engleza la un nivel avansat;
- Foarte bune abilitati de realizare de documente in format MS Word, MS Excel, atentie la detalii;
- Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si negociere;

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management)

Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSphere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR)