specialist IT

SC PROFIHAIRSHOP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizarea serverelor si a echipamentelor de retea
- Analizarea si rezolvarea incidentelor la nivel de server si infrastructura semnalate conform procedurilor de lucru stabilite
- Mentinerea contactului cu personalul din magazine si specialistii IT de la sediul companiei pentru rezolvarea incidentelor pana la solutionarea acestora
- Monitorizarea si raportarea incidentele si problemele semnalate
- Asigurarea de suport tehnic IT pentru magazine
- Deplasare la punctele de lucru pentru interventii, intretinere ori de cate ori este solicitat.
- Solutionarea problemelor din retea in timp util;
- Asigura functionalitatea hardware-ului si a software-ului

CERINTE

- Cunostiinte ale utilitarelor uzuale pentru monitorizarea serverelor si a echipamentelor de retea
- Cunostinte tehnice solide privind intretinere si instalarea echipamentelor informatice din cadrul unei retele (switch-uri, routere, modemuri, etc)
- Constituie avantaj studii de specialitate (Automatica, Calculatoare, Informatica, Electronica si Comunicatii)

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca part-time
- Posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic

4 magazine in Bucuresti in centre comerciale si mall-uri - Afi Palace Cotroceni, Iris Titan Shopping Center, Cora Lujerului