Specialist IT

INTEGRATOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea bunei functionalitati a infrastructurii IT (statii lucru, servere, echipamente comunicare, switch-uri, routere, servere SAP) prin monitorizare permanenta si verificari periodice ale acestora.
Asigura disponibilitatea permanenta a sistemelor IT in proiectele in care este implicat.
Dezvoltarea si mentinerea relatiei cu clientii societatii in proiectele de infrastructura.
Propune, dezvolta si implementeaza solutii IT in cadrul proiectelor de infrastructura care sa imbunatateasca procesele organizatiei clientului .
Implementeaza aplicatii IT complexe.
Asigura suport tehnic IT pentru angajatii societatii (help-desk).
Stabileste si intretine relatia cu furnizorii de echipamente si servicii IT.

CERINTE

Studii superioare de specialitate (informatica, automatica, electronica, programare, inginerie, telecomunicatii)
Abilitati de comunicare, organizare, negociere si planificare.
Spirit de initiativa
Limba engleza
Permis conducere categorie B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Oportunitatea de a lucra pe proiecte interne si internationale de anvergura
Angajare pe durata nedeterminata
Castig de experienta in domeniul solutiilor IT si de business management
O cariera motivanta si perspectiva in tehnologii noi

INTEGRATOR este leader in consultanta de business managament. Este o companie dinamica, in care ideile si valorile sint apreciate si initiativele incurajate.

Solutiile noastre inovatoare permit clientilor companiei sa gestioneze intregul lant de creare a valorii si sa-si adapteze dinamic procesele economice si sistemele la cerintele schimbatoare ale pietei si competitiei la nivel international.

Intreaga noastra activitate de servicii de consultanta, implementare, parteneriate, dezvoltare de instrumente informatice si metodologii are in centrul sau preocuparea noastra constanta de a stimula crearea de valoare in interiorul organizatiilor clientilor, prin oferirea de solutii inovatoare si eficiente pentru managementul intregii valori create de companie.