Specialist IT

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

DURATA : nelimitata

PROGRAM LUCRU : 8.30 – 17.30 (o sa se lucreze si in schimburi);
posibilitatea de a lucra in schimb de noapte (minim o saptamana/luna).

DATA INCEPERII : cat mai repede

- activitatea principala va consta in coordonarea unei/unor lucrari (lucru cu baze de date- receptionare baza de date/verificare cf cerinte lucrare daca aceasta corespunde, coordonarea a minim 1 operator IT, rapoarte finale si pe parcurs lucrare, realizarea de mici programe, cerute de dezvoltarile IT ale lucrarilor)

CERINTE

EXPERIENTA :
- participarea anterioara la dezvoltari de proiecte informatice.
- lucrul in echipa, experienta in comunicare si in realizarea rapoartelor/raportarii.

APTITUDINI :
- abilitati tehnice.
- constiinciozitate si minutiozitate in realizarea/indeplinirea proiectelor
- organizat
- rezistenta la stres.
- capaciatea de a conduce o echipa (formata din operatori IT)
- dorinta de dezvoltare, asimilare noi cunostinte.
situatia militara definitivata (pentru domni), cazier judiciar imaculat, cunostiinte de limba engleza (pt intelegere si lucru cu soft-ul)
- cunostinte medii baze de date: mySQL, MSAccess, FoxPro (altele in plus constituie un avantaj)
- cunostinte medii programare C, C++, PHP (combinatie PHP-mySQL-Apache).
(altele in plus constituie un avantaj)
- cunostinte medii sisteme de operare Windows si Linux.
- cunostinte medii despre PostScript, PDF si PCL.
- conostinte medii de managementul documentelor (in special de output management).
- cunostinte minime-medii de hardware PC.
- cunostinte minime de retelistica
- experienta in lucrul cu medii de printare constituie un avantaj.
- Cunostinte medii de SAP constituie un avantaj.
CALIFICARE : min. absolvent liceu (de preferinta profil tehnic, IT); student; absolvent studii superioare

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, posibilitatea de avansare, echipa dinamica

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.
Adecco recruteaza pentru clientul sau, producator de plicuri si furnizori de servicii conexe, parte dintr-un grup francez , multinational.