Specialist Internet Marketing

HOLOSFIND Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea publicului tinta pentru site-urile clientilor
- realizare de studii de concurenta
- stabilirea strategiei de comunicare pe Internet
- optimizarea textelor prezente pe site-ul clientului
- optimizarea rezultatelor de vizibilitate prin aplicarea recomandarilor necesare
- analiza pozitionarii site-ului pe motoarele de cautare
- realizare de sinteze privind evolutia vizibilitati site-ului clientului

CERINTE

- studii superioare
- limba FRANCEZA : nivel avansat
- o alta limba de circulatie internationala este apreciata : engleza, germana, italiana, spaniola…
- cunostinte operare PC si Internet
- abilitati redactionale
- capacitate de organizare
- capacitate de adaptare la cerintele unui domeniu foarte dinamic : Search Marketing

BENEFICII OFERITE

Remuneratie atractiva!
Tichete de masa + bonuri cadou
Training Inclus

Post cu disponibilitate imediata.

Asteptam CV-ul (de preferat in franceza) la adresa : serbanl@holosfind.com.

HOLOSFIND Software este filiala româna a societatii Referencement.com, lider pe piata europeana in domeniu SEO si marketing de cercetare.