Specialist Implementare si suport tehnic - Solutii Backup / Recovery & Archiving

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la organizarea de prezentari de solutii / proof-of-concept pentru clientii companiei;
- realizeaza implementari ale solutiilor de backup si arhivare promovate de companie;
- participa la instruirea administratorilor de solutie / a utilizatorilor solutiilor furnizate;
- participa la serviciile de mentenanta periodica / suport tehnic remote sau on-site pentru solutiile implementate;
- participa la cursurile de perfectionare organizate de firma sau de partenerii acesteia in tara si in afara tarii ;

CERINTE

Cerinte:
- absolvent studii superioare cu profil informatic;
- cunostinte teoretice stocare: storage array, tape library, backup/restore, SAN, NAS, SCSI, FC, ISCSI;
- cunostinte avansate hardware: administrare servere, sisteme de stocare, biblioteci cu benzi;
- cunostinte avansate software:
- SO: Windows 2000/2003- nivel MCP/MSCE;
- aplicatii de arhivare -implementare, administrare si suport (ex: Symatec Enterprise Vault, EMC/Legato EmailXtender/ DiskXtender);
o aplicatii software de backup/restore - implementare, administrare si suport (ex: EMC/Legato Networker, IBM Tivoli Storage Manager, Symantec Veritas NetBackup, HP Data Protector, etc);
- cunostinte limba engleza - nivel utilizator avansat;
- permis de conducere cat. B.

Calitati personale:
- abilitati de comunicare;
- prezenta profesionala;
- proactivitate, loialitate, focalizare spre cariera

BENEFICII OFERITE

- Telefon mobil, laptop, salariu fix+bonuri masa + bonusuri in functie de rezultate;
-Automobil in interes de serviciu;
-Mediu de lucru modern;
-Echipa tanara, dinamica, profesionista;
-Posibilitati de afirmare si promovare;

Star Storage reprezinta unul dintre cei mai cunoscuti furnizor de solutii integrate la cheie, atat pentru afacei cat si solutii de infrastructura asociate. Portofoliul Star Storage cuprinde solutii de stocare si infrastructura critica IT cat si solutii de afaceri orientate pe managementul continutului si al proceselor de afaceri.

Solutiile Star Storage sunt completate de o gama extinsa de servicii profesionale desfasurate in locatii proprii special construite: servicii externalizate de procesare a documentelor si informatiilor, servicii externalizate de productie si livrare a documentelor,comunicare personalizata cu clientul, servicii de protectie si gestiune a datelor si aplicatiilor.