Specialist Implementare si Suport Solutii de Stocare

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ depaneaza si optimizeaza echipamentele, aplicatiile si perifericele aferente livrate clientilor in cadrul solutiilor vandute
¿ asigura rezolvarea posibilelor reclamatii ale clientilor
¿ ofera consultanta tehnica atat personalului firmei cat si clientilor interesati de functionarea solutiilor vandute
¿ participa la realizarea de manuale de service pentru produsele care nu au si la completarea si imbunatatirea celor existente
¿ participa la organizarea de prezentari de solutii pentru clientii companiei;
¿ realizeaza implementari ale solutiilor de stocare promovate de companie;
¿ participa la serviciile de mentenanta periodica / suport tehnic remote sau on-site pentru solutiile implementate;

CERINTE

Studii:
-Studii superioare facultate profil IT ;

Cunostinte profesionale necesare:
-Cursuri suplimentare / diplome / certificari in domeniul informatic - se puncteaza.
-Cunostinte limba engleza: scris - nivel minim 7-8 - se puncteaza

Experienta:
-Experienta pe un post similar;

Calitati personale:
-Abilitati de comunicare;
-Prezenta profesionala;
-Loialitate;
-Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
-Fire deschisa;
-Rezistenta la stres;
-Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

¿ telefon mobil
¿ salariu fix + bonusuri

Companie care oferă soluţii complexe integrate detinand un portofoliu de parteneriate internationale,clienti companii multinationale si folosind tehnologie highend (echipamente de stocare, scanere profesionale, software de captură de documente şi date, aplicaţii software pentru arhivare electronică, management de documente şi workflow, kituri de dezvoltare), angajeaza prin intermediul Dynamic Human Resources Specialist Implementare si Suport Solutii de Stocare.