SPECIALIST IMOBILIAR

DEZIM DEVELOPMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cercetarea si identificarea de oportunitati pe piata imobiliara;
- evaluarea proprietatilor imobiliare si promovarea eficienta;
- mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- intermedierea tranzactiilor imobiliare;
- pregatirea, negocierea si medierea contractelor de inchiriere/vanzare-cumparare
- acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare in scopul crearii ¿i mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
- stabilirea strategiei de preturi, modalitatiile de plata, strategia de marketing;
- pregatirea materialelor de vanzare (panourile publicitare, pliantele, mape de prezentare, macheta);
- analiza si prognozarea vanzarilor, analiza gradului de realizare a obiectivului (programat vs. realizat);
- evidenta si realizarea rapoartelor saptamanale referitoare la evolutia promovarii proiectului: numarul si numele clientilor carora imobilele le-a fost prezentate, numarul de proprietati pentru care s-au incheiat rezervari, contracte sau antecontracte de vanzare-cumparare, actiunile pe care echipa le are in vedere in viitor;
- gestionarea dupa caz a relatiei cu tertii: notariatul sau biroul juridic, cu autoritatiile si/sau institutiile publice, cu firme de publicitate.

CERINTE

- studii superioare
- experienta de minim 5 ani in domeniul imobiliar
- cunoasterea limbii engleze
- flexibilitate, seriozitate, orientare spre rezultate si capacitatea de a intelege si anticipa evolutia pietei imobiliare
- disponibilitatea de a calatori
- permis de conducere categoria B

DEZIM DEVELOPMENT este din 2006 firma din Romstal Group, avand ca obiect de activitate realizarea de investitii imobiliare.Dezim detine active imobiliare diverse de la spatii comerciale, spatii industriale, pana la pensiuni si case de vacanta, oferite spre inchiriere firmelor din Romstal Group. La acestea se adauga si terenuri pe care urmeaza sa se dezvolte proiecte imobiliare.Pe langa administrarea si valorificarea investitiilor imobiliare detinute sau achizitionate, Dezim investeste in proiecte de dezvoltare imobiliara in zone rezidentiale sau industriale, avand know-how acumulat in procesul dezvoltarii retelei de magazine, depozite si birouri Romstal. Pana in 2012, Dezim isi doreste finalizarea a 4 proiecte imobiliare de anvergura.