Specialist Fonduri UE

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cercetarea fondurilor existente si a oportunitatilor de finantare (Fonduri Structurale, FP7, CIP ICT PSP, alte surse de finantare nerambursabila);
- Elaborarea documentatiei de finantare, in conformitate cu cerintele din Ghidul Solicitantului (cerere de finantare, studii de piata, plan de afaceri, studiu de fezabilitate, analiza cost ¿¿¿ beneficiu);
- Intocmirea si / sau verificarea conformitatii declaratiilor / documentelor anexe ale proiectului.

CERINTE

- Experienta in intocmirea documentatiei de finantare pentru urmatoarele programe: Programul Operational Dezvoltarea Capacitatii Administrative, Programul Operational Sectorial Cresterea Competitivitatii Economice ¿¿¿ Axa Prioritara 3 ¿¿¿Tehnologia informatiei si comunicatiilor pentru sectoarele public si privat¿¿¿
- Minim 1 an experienta in intocmirea dosarelor pentru obtinerea de fonduri nerambursabile - Phare, Fonduri Structurale, alte tipuri de finantari nerambursabile (portofoliul de proiecte reprezinta un avantaj);
- Cunoasterea detaliata a oportunitatilor de finantare din fonduri structurale (programe operationale) si a conditiilor de eligibilitate;
- Experienta in management de proiect reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza: minim nivel mediu;

Abilitati si competente
- Proactivitate, capacitate de concentrare si realizare a sarcinilor in termenele stabilite, abilitati de comunicare si negociere, perseverenta, creativitate.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).