Inginer/tehnician IT - pentru sisteme de securitate

ROMSA ACCESS SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera consultanta clientilor in proiectele lor
- Intocmirea de oferte si a documentatiei necesare
- Suport in instalarea, configurarea si PIF a sistemelor de control acces si pontaj
- Integrarea sistemelor de CA in infrastructura IT a benefiarului
- Diagnosticarea si rezolvarea unor probleme intervenite la beneficiar
- Testarea de echipamente si versiuni noi de software
- Upgradarea si mentinerea site-ului WEB Romsa

CERINTE

Sistemele moderne de control acces sunt sisteme complexe care necesita cunostinte temeinice de electronica, hardware si software, retele de calculatoare, baze de date, Internet.

- Studii superioare in IT, electronica sau automatizari
- Cunostinte avansate in electronica si IT: software si hardware, sisteme de operare, retele de calculatoare, baze de date
- Experienta in crearea de scripts in SQL si lucrul cu SQL Server
- Experienta in configuarea retelelor de de calculatoare si Windows Server
- Experienta in design si mentinere WEB site
- Limba Engleza tehnica citit la nivel avansat
- Capacitate de invatare si asimilare a ultimelor tehnologii din domeniu
- Permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, corelat cu experienta si performante personale si ale firmei
- Oportunitati de dezvoltare a carierei, training in tara si strainatate

Romsa Access Systems www.romsa.ro furnizeaza solutii de control acces si pontaj. Oferta Romsa se adreseaza firmelor instalatoare de sisteme de securitate. In cei 20 de ani de activitate Romsa a furnizat pe piata romaneasca sute de sisteme de control acces pentru obiective comerciale si industriale importante. Aceasta pozitie ofera o excelenta oportunitate unei persoane dinamice pentru aplicarea cunostintelor tehnice si evolutia in cariera.