SPECIALIST ECHIPAMENTE SI SUPORT VANZARI

ProMinent Verder SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie;
Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti si actualizarea bazei de date;
Contactarea potentialilor clienti si identificarea necesitatilor specifice pentru aplicatii;
Realizarea ofertele tehnico-comerciale;
Efectueaza service si asistenta tehnica in cadrul proiectelor;
Raspunde de completarea documentelor necesare incheierii unei vanzari cat si participarea la licitatii;
Asigura suport tehnic la instalare, punere in functiune, depanare si reparare echipamente;
Raspunde de planificarea activitatii, raportari saptamanale si lunare catre management;
Invata produsele si caracteristicile tehnice;
Raspunde de stabilirea intalnirilor cu clientii.

CERINTE

Absolvent facultate tehnica sau cunostinte superioare tehnice (preferabil instalatii);
Experienta in vanzari echipamente industriale;
Constituie avantaj experienta sau specializarea in domeniul echipamentelor industriale de tratare a apei si a pompelor dozatoare;
Cunostinte operare PC (MS Office);
Permis auto (B) de minim 2 ani;
Disponibilitatea de a calatori frecvent in tara si in strainatate;
Bun vorbitor de limba engleza sau limba germane;
Entuziast, orientat spre rezultate;
Initiativa, perseverenta, dinamism;
Abilitatea de a invata si de a se perfectiona.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial extrem de atractiv;
Autoturism nou de serviciu;
Telefon mobil;
Laptop;
Cursuri de perfectionare in Germania;
Oportunitate deosebita de dezvoltare a carierei intr-un mediu multinational; parte a unei echipe tinere, dinamice, competitive.

Reprezentanta in Romania a grupului german ProMinent, lider mondial in productia de pompe dozatoare si sisteme de tratare a apei.