Specialist Dreptul Muncii International

IMSAT GROUPE SNEF

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia se subordoneaza Directorului de Resurse Umane si nu are persoane in subordine.

Responsabilitati:
- analiza legislatiei internationale necesara proiectelor externe in curs de desfasurare sau a celor in faza de ofertare
- propunerea unor solutii in scopul diminuarii costurilor proiectelor si optimizarii proceselor (detasare personal, contracte de munca, salarizare, declaratii impozite, tva, etc)
- participarea la discutii cu autoritatile locale externe (camera de munca, primarii, ministere, sindicate, etc) in vederea clarificarii termenilor legali de desfasurare a proiectelor
- mentinerea legaturii cu departamentele implicate in proiecte externe, vizand rezolvarea problemelor legate de aspectele legale ale desfasurarii activitatii
- comunicarea catre directorii de departamente a cerintelor legale personalizate fiecarui proiect

CERINTE

- Studii superioare finalizate - Facultatea de Drept sau Relatii Internationale
- Studii de drept international sau de legislatia muncii
- Minim 3 ani experienta in lucrul cu legislatia muncii romanesti si a unei legislatii europene
- Fluenta in engleza si franceza; cunoasterea altei limbi europene constituie avantaj
- Buna cunoastere a pachetului Office (Word, Excel, Powerpoint), Internet, Outlook Express
- Disponibilitate la deplasari in strainatate si la program prelungit
- Persoana dinamica, proactiva, cu bune abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, comunicare eficienta si la obiect
- Capacitate de planificare, organizare si coordonare sub presiunea timpului
- Permis de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv negociabil functie de experienta in domeniu,mediu de lucru international,
posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale