SPECIALIST DEZVOLTARE ACTIVITATI CREDITARE IMM

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Monitorizeaza activitatea de vanzari produse pe segmentul de clientela IMM Small a unitatilor operationale ale bancii;
-Asigura suport fortei de vanzare pe segmentul IMM Small participand activ la initierea si dezvoltarea de parteneriate;
-Analizeaza performanta fortei de vanzari pe segmentul IMM Small si propune actiuni menite sa duca la realizarea obiectivelor de vanzare;
-Propune spre aprobare masuri si planuri de realizare a obiectivelor de vanzare;
-Formuleaza si coordoneaza implementarea mix-ului de marketing: produs, pret, promovare, distributie;
-Analizeaza produsele existente in piata si cerintele specifice ale segmentului IMM Small, in vederea devoltarii de produse noi si a organizarii de campanii de vanzari;
-Participa la programele de instruire a personalului angrenat in activitatea de vanzare produse IMM Small, pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzare ale acestora.

CERINTE

-Studii superiioare economice finalizate;
-Minim 1 an experienta in domeniul vanzarilor de produse bancare, pe segmentul IMM;
-Abilitati de comunicare, prezentare, vanzare si negociere;
-Initiativa, capacitate de organizare si planificare;
-Cunostinte de creditare si analiza financiara IMM;
-Disponibilitate pentru deplasari;
-Constituie avantaje:
- Experienta bancara in coordonarea unei echipe de vanzari pe segmentul IMM;
- Experienta in sustinerea pregatirii profesionale a personalului angrenat in vanzarea de produse bancare pe segmentul IMM.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a-si construi o cariera intr-o companie internationala;
Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica;
Pachet salarial atractiv.

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.