Specialist Comunicare Voce VoIP - Asterisk

CLASS IT OUTSOURCING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instaleaza si configureaza la sediu si in locatiile clientului sisteme de comunicatie de noua generatie de tip VoIP, bazate pe platforma Asterisk
- Identifica problemele aparute si le rezolva in mod operativ

CERINTE

- Studii Medii – Absolvent Liceu
- Student sau Absolvent Facultate prezinta un avantaj
- Cunostinte de baza IT: sisteme de operare, instalare hardware si software
- Notiuni generale de telefonie in sistem clasic sau VoIP
- Experienta anterioara in utilizarea solutiilor de comunicatii Asterisk prezinta avantaj

IT Outsourcing inseamna substituirea departamentului dumneavoastra IT cu o echipa de profesionisti certificati, calificati si cu o vasta experienta in domeniu, oricand la dispozitia dumneavoastra. Compania Class este prima companie care ofera aceaste servicii pentru piata din Romania si lucreaza deja cu peste 50 de companii printre care: Reuters Romania, Foreign Investors Council, BGConta, New Pharm Europa, Carpatia Paper & Board, lantul de restaurante City Grill.