Specialist Comunicare - PR

S.C. RIO BUCOVINA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza imaginea organizatiei;
- Informeaza clientii, consumatorii si ceilalti parteneri de afaceri despre activitatea organizatiei, direct sau prin intermediul mass-mediei;
- Participa la intocmirea planului de marketing al companiei;
- Analizeaza ofertele publicitare si identifica cele mai avantajoase forme de promovare a imaginii firmei;
- Contribuie la realizarea materialelor publicitare (anunturi, comunicate, mape de presa etc.);
- Construieste relatia si colaboreaza cu mass media si cu agentiile de publicitate in vederea promovarii produselor si a imaginii firmei;
- Gestioneaza bugetul alocat activitatilor de PR.

CERINTE

- Studii superioare in unul din domeniile: comunicare - Relatii Publice/ Jurnalism/ Economie/ Drept;
- Experienta pe un post similar constituie un avantaj;
- Cunostinte in domeniul economic, management, marketing;
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Prezenta placuta, distinsa;
- Stapanire de sine;
- Capacitate de sinteza si de analiza a informatiilor;
- Cunostinte de operare PC, Ms Office, internet.

BENEFICII OFERITE

- Companie aflata în topul producatorilor de ape minerale si bauturi racoritoare;
- Oportunitatea alaturarii unei echipe tinere, dinamice;
- Posibilitati de perfectionare continua, promovarea in cadrul companiei;
- Pachet salarial negociabil;
- Masina si telefon de serviciu;
- Bonuri de masa.

RIO BUCOVINA este in top 5 al celor mai mari producatori de ape minerale din Romania, avand in portofoliu branduri precum BUCOVINA - apa minerala naturala, La Vitta , bauturile racoritoare RIO - La Vitta si Bon Ton.