Specialist Colectare

FINANSBANK(ROMANIA)S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recuperarea debitelor restante conform termenelor si procedurilor departamentale, actionand intr-o maniera politicosa si eficienta.
- Telefoneaza/ preia apelurile clientilor restantieri pentru a recupera sumele datorate de acestia.
- Intocmirea si transmiterea scrisorilor de avertizare catre clienti.
- Colaboreaza cu sucursalele si cu alte departamente pentru a solutiona orice problema legata de efectuarea platilor de catre clienti.
- Solutioneaza eventualele reclamatii formulate de catre clienti.
- Informeaza si instruieste clientii in legatura cu metodele de plata, scadentele de plata, valoarea ratelor lunare.
- Aplicarea procedurilor legate de colectarea debitelor.

CERINTE

- studii superioare economice/ juridice finalizate sau in an terminal;
- experienta in munca- de preferat in colectare sau relatii cu clientii de minim 6 luni;
- excelente calitati de comunicare, negociere, persuasiune;
- orientare catre client;
- rezistenta la stress;
- capacitate de a se integra intr-o echipa deja formata;
- cunostinte calculator- pachet MS OFFICE;
- cunostinte de limba engleza, cunostinte bancare.

Finansbank(Romania)S.A. is a part of FIBA - group of companies present in Romania since 1998 with Finans Leasing, Bucharest Mall, Plaza Romania and Gima Superstore. We are an International Bank with 52 branches all over the country.