specialist calitate in cadrul OC SMC

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de realizarea sarcinilor ce revin organismului de certificare sisteme de management al calitatii din ASRO.

CERINTE

1. COMPETENTA: studii superioare (studii superioare tehnice constituie un avantaj)
2. EXPERIENTA:
- cunostinte dobandite prin activitati curente in domeniul specialitatii de baza
de min. 5 ani;
- constituie avantaj experienta dobandita prin activitati desfasurate ca angajat în cadrul unui organism de certificare
3. CUNO?TINTE IN DOMENIUL MANAGEMENTULUI CALITATII:
Cunoasterea, in general, a cerintele standardelor:
- Seria SR EN ISO 9000
- SR EN ISO 19011:2002
- SR EN ISO/CEI 17021:2007
- Ghidul EA 7/01
Alte cunostinte generale privind managementul calitatii dobandite prin cursuri de instruire/ seminarii/ conferinte/ workshop etc.
4. ALTE CUNOSTINTE necesare:
- Utilizare PC : Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint), Internet, Outlook
- Cunostinte de limbi straine ( Engleza constituie un avantaj);
5. CALITATI PERSONALE SI DISPONIBILITATE:
- abilitati de rezolvare a problemelor si stabilire a prioritatilor de urgenta si critice;
- capacitate de orientare catre rezultate;
- atentie la detaliu si capacitate de a mentine inregistrarea unui numar mare de documente;
- sa aiba aptitudini de comunicare, sa fie diplomat, receptiv, perseverent, de incredere
- abilitati de lucru in echipa si individual

BENEFICII OFERITE

TICHETE DE MASA
DETALII PE www.asro.ro

DESCRIEREA FIRMEI

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA - ASRO
Este o asociatie, persoana juridica romana de drept privat, de interes public, fara scop lucrativ, neguvernamentala si apolitica constituita ca organism national de standardizare