Specialist Calitate

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură suport celorlalte compartimente din cadrul societăţii pentru întocmirea procedurilor specifice: proceduri de lucru, amendarea permanentă a documentelor calităţii, programe de instruire în domeniul AQ.
- Efectuează audituri interne.
- Propune acţiuni corective, ca urmare a auditurilor interne şi urmareşte implementarea acestora.
- Întocmeşte documentele referitoare la calitate-planul calităţii pentru ofertele şi lucrările la care a fost numit responsabil AQ.
- Asigură obţinerea de noi autorizări şi certificări ale companiei/produselor, serviciilor şi personalului, conform cerinţelor legislaţiei în vigoare şi a strategiei de dezvoltare a societăţii precum şi menţinerea celor existente.
- Participă, dupa caz, la auditurile de supraveghere ale organismelor de certificare.
- Asigură activităţi de control al calităţii pe fluxul de producţie.
- Urmareşte şi asigură certificarea produselor UTI conform legislaţiei în vigoare.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, specializarea managementul calităţii, controlul calităţii, management de mediu.
- Experienţă de minim 2 ani – în controlul calităţii, producţie/asigurarea calităţii în producţie.
- Cunoştinţe privind documentarea SMC a unei societăţi.
- Experienţă în controlul calităţii în domeniul producţiei.
- Cunoştinţe de management de mediu şi de auditor intern.
- Cunoştinte în ceea ce priveşte întocmirea Planurilor de calitate şi urmărirea AQ.
- Cunoştinţe de MS Office: Word, Excel, Powerpoint, Visio.
- Limba engleză nivel mediu.
- Carnet de conducere, categoria B.

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati