Specialist Calitate

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmarirea performantei furnizorilor si identificarea anumitor riscuri;
- Realizarea de expertize si audituri la furnizori inainte de alegerea acestora pentru a masura nivelul lor de calitate;
- Utilizarea aplicatiilor informatice pentru realizarea planului de calitate la furnizori: Firewall, Step-up, Rank-up;
- Asistarea analistilor de cumparari in realizarea negocierilor;
- Capitalizarea rezultatelor si luarea unor decizii in vederea optimizarii activitatii.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic;
- Minim 2 ani de experienta in domeniu;
- Bune cunostinte de Franceza si Engleza;
- Competente informatice: Word, Excel, Power Point, Internet);
- Orientare catre cleint si catre rezultate;
- Cunostinte in domeniul auto;
- Permis de conducere;
- Disponibilitate pentru realizarea misiunilor de lunga durata la furnizori.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.