Specialist calculatie costuri

PIERREPI PRESSOFUSIONI S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului economic;
- coordoneaza si raspunde de efectuarea corecta si completa a inregistrarilor contabile pe parte de stocuri, precum si de operarea lor in sistemul informatic SCALA, cu respectarea procedurilor interne
- coordoneaza si raspunde de inregistrarea corecta a cheltuielilor pe centre de cost ;
- intocmeste previziuni bugetare si de cash flow, le actualizeaza si urmareste derularea acestora ;
- administreaza un sistem de raportare care sa asigure prezentarea corecta si completa a rezultatelor financiare si operationale;
- elaboreaza si implementeaza proceduri pe linie de evidenta contabila si analiza financiara care sa raspunda necesitatilor activitatii de productiei;
- semnaleaza conducerii societatii orice problema care poate avea efecte negative asupra rezultatelor financiare ale productiei, propune si implementeaza solutii de inlaturare a acestora;

CERINTE

Studii superioare economice;
Experienta pe un post similar constitue avantaj;
Cunostinte foarte bune de contabilitate;
Cunostinte de intocmire a situatiilor financiare, calcul si analize de costuri;
Cunostinte operare PC (Office), program SCALA constituie avantaj;
Abilitati de comunicare in Limba Engleza/ Italiana.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de dezvoltate personala si profesionala fiind parte a unei echipe dinamice si performante;
Pachet salarial motivant;
31zile concediu de odihna;

Firma cu capital privat italian ,specializata in productia de calorifere din aluminiu, parte integranta a Grupului Ragal .