SPECIALIST ASIGURAREA CALITATII

SC LAROPHARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-elaboreaza documentele specifice sistemului de management al calitatii:( proceduri de sistem,proceduri de lucru, manualul calitatii, dosarul standard al unitatii pe productie,protocoale / rapoarte de calificare / validare)
-efectueaza impreuna cu ceilalti specialisti, calificarea / validarea echipamentelor / proceselor de fabricatie conform planului general de calificare/validare
-efectueaza audituri interne si audituri de secunda parte (producatori/furnizori materii prime si auxiliare, distribuitori)
-gestioneaza activitatea de instruire a personalului implicat in fabricatia medicamentelor
-gestioneaza activitatea de rezolvare a reclamatiilor, control al schimbarii, deviatii.
-verifica ¿nregistr¿rile de fabricatie pentru fiecare serie de produs

CERINTE

-absolvent studii superioare(facultatea de chimie, biochimie);
-experienta in domeniu min 2 ani;
-cunostinte limba engleza(scris, vorbit);
-cunostinte privind buna practica de fabricatie medicamente(GMP);
-cunostinte privind managementul calitatii si mediului;
-cunostinte operare PC;

BENEFICII OFERITE

-pa chet salarial atractiv;
-posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

Companie nationala, important producator si distribuitor de produse farmaceutice si suplimente nutritive, activa pe piata de profil incepind cu 2001, aflata in continua expansiune.