Specialist Aprovizionare

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura materiile prime si materialele necesare procesului de fabricatie pe baza evidentei consumurilor lunare si a previziunilor de la Departamentul Vanzari;
- Raspunde de gestionarea eficienta a stocurilor;
- Elaboreaza si lanseaza comenzile de aprovizionare catre furnizorii interni si externi;
- Monitorizeaza derularea comenzilor catre furnizori (interni/externi);
- Emite cererile de oferta si obtine cele mai bune conditii referitoare la pret si termene de executie, in baza solicitarilor transmise de Departamentul Vanzari pentru produsele finite executate la terti;
- Urmareste finalizarea acestor comenzi pana la livrarea produselor;
- Emite cererile de oferta si obtine cele mai bune cotatii de pret pentru transporturile internationale;
- Lanseaza comenzile de transport si urmareste finalizarea acestora;
- Gestioneaza procesele de import/export;
- Inregistreaza in SAP comenzi, cereri oferta, contracte;
- Gestioneaza contractele cu diversi furnizori.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim 3 ani experienta pe un post similar;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Word, Excel - nivel avansat;
- Persoana dinamica, cu initiativa, foarte bine organizata;
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Cunostinte de SAP, modulul MM, constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Mediu de lucru dinamic;
- Transport asigurat.

Inform Lykos S.A. - companie multinationala, specializata in domeniul tiparirii formularelor pentru afaceri si documentelor securizate, personalizarii cardurilor, si in procesele de externalizare, oferind servicii de tiparire a informatiilor catre companii din domeniul financiar, telecomunicatii sau administratie publica.