Specialist - analiza financiara, control costuri proiecte

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului economic Imsat
Responsabilitati:
- coordoneaza si raspunde de efectuarea corecta si completa a inregistrarilor contabile (pe parte de stocuri, furnizori, clienti, cheltuieli diverse) precum si de operarea lor in sistemul informatic AS 400, cu respectarea procedurilor interne
- coordoneaza si raspunde de inregistrarea corecta a cheltuielilor pe centre de cost reprezentate de proiectele in executie
- intocmeste previziuni bugetare si de cash flow, le actualizeaza si urmareste derularea acestora ( in colaborare cu managerii de proiect)
- administreaza un sistem de raportare care sa asigure prezentarea corecta si completa a rezultatelor financiare si operationale
- elaboreaza si implementeaza proceduri pe linie de evidenta contabila si analiza financiara care sa raspunda necesitatilor activitatii directiei
- semnaleaza conducerii societatii orice problema care poate avea efecte negative asupra rezultatelor financiare ale directiei, propune si implementeaza solutii de inlaturare a acestora
- sprijina managementul directiei in luarea deciziilor cu impact financiar, prin propuneri care sa sprijine atingerea obiectivelor strategice.

CERINTE

Studii superioare economice+cursuri post universitare de specializare pe linie de analiza financiara/ management financiar
Minim 5 ani experienta in analiza financiara, activitate organizata pe proiecte
Cunostinte operare PC: Word, Excel, softuri contabile
Engleza nivel avansat, franceza constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionisr
Salariu atractiv
Bonuri de masa
Prime

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale