Specialist achizitii tesaturi si produse finite

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizarea sourcingului permanent de noi produse finite si tesaturi: (colectie targ, colectie clienti, prospecte/ cataloage, sourcing tesaturi) la alte firme producatoare din Romania si strainatate.
• Participarea la intocmirea bugetelor partiale pentru achizitiile de marfa si productie, inclusiv mostrare.
• Negocierea si contractarea produselor si serviciilor specifice colectiei de
• Asigurarea derularii complete a procesului de achizitii asigurand indeplinirea planului de aprovizionare lunar.
• Participarea la validarea mostrelor
• Propune pentru fiecare model avizat cantitatile, cheia de marimi, termenele de livrare, pretul de achizitie, pretul de vanzare spre aprobare
• Asigura livrarea la termen si de calitate a comenzilor derulate.
• Asigura flexibilitatea si reactia rapida la modificarile de cerere ale pietei pentru a mentine ritmul de vanzare (LUG) prin contractari suplimentare – quick response si prin eventuala modificare de reducere a cantitatilor contractate.
• Realizarea intocmirii procedurilor de sistem si de lucru si a standardelor de performanta pentru personalul din subordine.

CERINTE

- Studii superioare economice: Comert, Relatii Internationale, Management
- Experinta de peste 2 ani in activitatea de cumparare produse – constituie un avantaj experienta de cumparare produse vestimentare
- Limba engleza si germana – nivel avansat;
- Cunoasterea Pachetului Microsoft, cunoasterea programului integrat SAP avantaj
- Cunostinte la nivel superior privind relatia cu furnizorii - Abilitati de negociere cu Furnizorii de produse vestimentare.
- Capacitatea de a lua decizii privind procesul de cumparare produse finite pentru colectiile STR.
- Cunoasterea caracteristicilor tehnice ale materialelor textile.
- Abilitate de planificare si organizare pentru atingerea termenelor de lansare colectie.
- Disponibilitate Deplasari frecvente la Furnizorii din tara si strainatate

BENEFICII OFERITE

Salarizare motivanta
Pachet de beneficii si compensatii motivant
Sansa specializarii si construiri unei cariere in domeniu
Mediu de lucru modern, tanar si prietenos

Steilmann, companie romano-germana, membra a |Gruppe Steilmann| cel mai mare producator de confectii din Europa, numarand peste 14.000 de agajati din care 7.500 in Romania, detine cea mai importanta retea de fabrici de confectii si peste 50 de magazine.
In Romania, Steilmann si-a asumat un contract social, pe care in decursul anilor l-a onorat cu maxima raspundere, oferind produse de exceptie, servicii, modele de viata, instruire si locuri de munca.