SPECIALIST ACHIZITII (IMPORTURI)

ALFREDO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificare furnizori, negociere si incheiere contracte cu acestia.
- Negociaza si incheie contracte pentru transportul marfurilor achizitionate.
- Transmite furnizorilor externi informatiile necesare intocmirii documentelor de import care insotesc marfurile pana la frontiera si verifica corectitudinea intocmirii lor
- monitorizeaza si coordoneaza transportul , operatiunile vamale, depozitarea si livrarea bunurilor prin toate sistemele de transport (rutier, aerian, maritim, containerizat, fluvial)
- se ocupa de asigurarea bunurilor pe parcursul transportului

CERINTE

- cunostinte solide privind activitatile de import-export;
- experienta min. 3 ani intr-o pozitie similara
- Studii superioare
- Cunostinte operare PC - Ms Office
- Limba engleza nivel avansat
- Constituie avantaj cunoasterea unei a 2 limbi de circulatie internationala
- Disponibil pentru deplasari in tara si strainatate;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- training permanent
- posibilitati de dezvoltare profesionala

Alfredo Trading Company currently offers more than 400 products. Our brand names Alfredo, Alfresh and Del Gusto are widely appreciated and enjoyed in Romania.
Alfredo seeks to offer its clients fresh and frozen products throughout the year. We have suppliers in all the corners of the world and this makes us independent of the seasonal nature of food production