Specialist Achizitii

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deruleaza si administreaza in mod optim procesele de licitatie (identificare si selectie furnizori pentru clientii interni ai companiei)
- Contribuie la redactarea documentatiei (caiete de sarcini ) necesare organizarii si bunei desfasurari a evaluarii si selectiei furnizorilor
- Proceseaza, conform graficului de derulare al licitatiilor, ofertele comerciale: bonitati financiare, preturi unitare si faciliteaza colectarea evaluarilor tehnice de la clientii interni
- Solicita posibile noi oferte comerciale in procesul de negociere conform procedurilor de achizitii si contractare in vigoare
- Colaboreaza sustinut la definirea strategiei de dezvoltare a platformei de e-procurement si a manualului intern de achizitii
- Reconciliaza impreuna cu departamentele companiei si furnizori eventualele nonconformitati in derularea contractelor

CERINTE

- Experienta solida ca achizitor de minim 3 ani (fluxul documentelor, evaluarea ofertelor complexe, a furnizorilor, managementul contractelor, controlul si raportarea activitatii)
- Experienta anterioara in industria telecomunicatiilor constituie un avantaj;
-Cunostinte foarte bune in activitatea de achizitii si in special de sourcing;
- Abilitati de negociere, de comunicare
- Excelente cunostinte in lucrul cu calculatorul: MS Office incluzand si MS projects;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Bune abilitati de organizare si prioritizare
- Persoana dinamica, absolvent de invatamant superior tehnic si/sau economic
- Spirit de initiativa, proactivitate; dorinta de perfectionare continua;
- Orientare catre rezultate
- Dezvoltat spirit de observatie, atent la detalii, organizat
- Carnet de conducere categoria B - optional

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.