SPECIALIST ACHIZITII

AVITECH CO. SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea furnizorilor celor mai potriviti, conform nevoilor si standardelor companiei;
Negocierea preturilor si conditiilor contractuale cu furnizorii;
Urmarirea intregului proces de achizitie de la lansarea comenzilor pana la finalizarea proceselor de achizitii din punct de vedere tehnic si financiar;
Mentinerea evidentei stocurilor de materiale necesare desfasurarii activitatii si previzionarea necesarului de materii prime;
Elaborarea de rapoarte specifice activitatii;

CERINTE

Aptitudini de negociere si comunicare;
Absolvent de studii superioare tehnice;
Experienta relevanta in achizitii de echipamente
electrice si IT;
Avantaj cunoasterea programului Charisma;
Aptitudini de planificare si organizare bine dezvoltate;
Cunostinte avansate de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si
profesionist
Oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la traininguri

AVITECH este unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii integrate ce au la baza echipamente profesionale si tehnologie de ultima ora.

AVITECH ocupa de 9 ani o pozitie de varf pe piata romaneasca de profil, iar portofoliul de clienti reflecta increderea pe care a castigat-o in timp prin perseverenta si profesionalismul de care a dat dovada intotdeauna.

Astfel, am evoluat de la o firma ce isi concentra activitatea pe importul si comercializarea de videoproiectoare ajungand astazi o importanta corporatie ce furnizeaza solutii la cheie pentru toata gama de obiective civile si industriale. Suntem structurati pe patru divizii, fiecare cu domenii specializate de activitate: AVITECH Systems, AVITECH Audio-Video, AVITECH SmartHouse si AVITECH Service.

AVITECH are sediul central in Bucuresti si centre de supo

Ne-am propus sa va oferim solutii integrate si tehnologie de ultima ora, adaptate nevoilor dumneavoastra. Este convingerea noastra ca succesul si performanta se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate de lunga durata cu clientii nostri.

Astfel, am evoluat de la o firma ce isi concentra activitatea pe importul si comercializarea de videoproiectoare ajungand astazi o importanta corporatie ce furnizeaza solutii la cheie pentru toata gama de obiective civile si industriale.

Suntem structurati pe divizii specializate pe patru domenii de activitate: AVITECH Systems, AVITECH Audio-Video, AVITECH SmartHouse si AVITECH Service.

AVITECH Audio - Video s-a impus pe piata din Romania drept integratorul numarul 1 de solutii audio-video, videoconferinta, digital signage, pro audio si lumini. Ofera solutii performante pentru spatii destinate intalnirilor de afaceri, salilor de training si a salilor de conferinta.

Solutiile oferite au la baza echipamente furnizate de cei mai importanti producatori la nivel mondial: Aethra, Tandberg.