SPECIALIST ACHIZITII

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analizeaza si interpreteaza prevederile contractelor comerciale;
-Coordoneaza si controleaza furnizorii in executia contractului din punct de vedere comercial;
-Propune masuri de imbunatatire a operatiilor, tinand cont in permanenta de raportul dintre cost, calitate si livrare la timp;
-Defineste impreuna cu dep. Comercial nevoile de bunuri si servicii;
-Pregateste comenzile de achizitii in sistem computerizat si plaseaza aceste comenzi pentru bunuri si servicii, asigurand acuratetea comenzilor si conformarea acestora cu politicile existente in cadrul companiei;
-Urmareste livrarile, precum si efectuarea platilor catre furnizori;
-Organizeaza, actualizeaza si pastreaza inregistrari asupra comenzilor si achizitiilor efectuate;
-Elaboreaza rapoarte periodice referitoare la stocuri, vanzari;

CERINTE

- 1-2 ani experienta in domeniul comercial si de achizitii;
- Experienta de lucru in SAP constituie avantaj;
- Studii superioare finalizate;
- Cunostine de limba Engleza -scris si vorbit - nivel avansat;
- Operare PC-Microsoft Office -Word, Excel, Power Point-, Internet.
- Abilitati excelente de comunicare si de negociere;
- Disponibilitate pentru a lucra cu termene limita;
- Persoana organizata, atenta la detalii, orientata catre rezultate si catre client;
- Spirit de initiativa, munca in echipa;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea unei cariere intr-un mediu dinamic.

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine 150 magazine in intreaga tara. Pana la sfarsitul anului 2007, compania isi va deservi clientii in peste 200 de locatii.
In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 70 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .