SPECIALIST ACHIZITII

Total Business Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Identificarea transportatorilor si a potentialilor furnizori
¿ Negocierea si incheierea contractelor cu furnizorii externi;
¿ Asigurarea fluxului de documente si informatii catre operatorii vamali
¿ Crearea si mentinerea relatiei de durata cu furnizorii de marfuri si cu transportatorii;
¿ Negocierea si incheierea contractelor de transport de marfa ;
¿ Urmarirea efectuarii la termen a platilor externe;
¿ Intocmirea, verificarea si transmiterea informatiilor si datelor documentelor de import.

CERINTE

¿ Studii superioare (de preferinta economice);
¿ Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara (negociere si logistica a achizitiilor)
¿ Cunostinte de limba engleza la un nivel avansat;
¿ Cunostinte de legislatie vamala
¿ Cunostinte de operare PC (MS Office);
¿ Capacitate de coordonare, de previzionare.
¿ Abilitati foarte bune de negociere, comunicare, organizare si planificare a activitatii;
¿ Flexibilitate , dinamism , orientare spre rezultate

Clientul nostru este o companie leader in domeniul importului si distributiei de produse alimentare, aflata in plina expansiune , cu o cultura organizationala solida si standarde inalte de calitate .
Pentru a-i sustine dezvoltarea la nivel national , cautam in prezent persoane cu experienta pentru urmatoarea pozitie: