Specialist achizitii

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face in calatoria Austral?

• Vei monitoriza si dimensiona cu atentie stocul de produse astfel incat sa putem livra in timp util produsele cerute in mod curent de clientii nostri;
• Vei planifica si emite comenzi de aprovizionare catre furnizorii interni/externi pentru a asigura necesarul de stoc;
• Vei participa la negocierile cu furnizorii de marfa pentru a obtine cele mai bune preturi;
• Vei introduce corect comenzile de cumparare in sistemul de gestiune;
• Vei planifica periodic volumul valoric al achizitiilor si vei transmite informarile necesare catre persoanele interesate;
• Pentru a solutiona neconformitatilor aparute, vei verifica si inregistra cu grija in sistemul de gestiune facturile/avizele de marfa;
• Deoarece feedbackul este foarte important in activitatea ta, vei furniza periodic rapoarte utile cu privire la calitatea serviciilor prestate de furnizori.

CERINTE

Nu uita sa pui in “bagaj”!

• Experienta profesionala intr-un rol similar de minim 2 ani – avantaj;
• Abilitatile de comunicare si relationare foarte bune;
• Abilitatile de analiza si negociere;
• Organizarea, atentia distributiva;
• Cunostintele avansate de utilizare MS Office;
• Limba engleza – nivel avansat.

Pentru noi, ca echipa, fiecare zi este o calatorie care se incheie cu zambetul pe buze.
Ne place sa ne bucuram unii de prezenta celorlalti si facem echipa atunci cand muncim, si cand sarbatorim reusitele.
Stim sa cream lucruri numai cu pasiune si sa raspundem cu mult profesionalism atunci cand vine vorba de relatiile cu cei din jur.
Cu orice ocazie suntem atenti la nevoile celorlalti si ne oferim sprijinul cu mult curaj.

Daca si tu simti si actionezi la fel, atunci hai cu noi in calatoria Austral!

AUSTRAL TRADE este un lider pe piaţa importului, producţiei şi distribuţiei de articole de birotică şi papetărie, astfel incat, de peste 19 ani, „Stii pe ce te bazezi!”.
Politica noastră de parteneriat cu furnizori de renume pe plan internaţional, majoritatea producători, este cel mai bun mod de a oferi clientilor nostri cele mai bune şi mai noi produse, n exclusivitate.
Specificul activitatii noastre este de vanzare business to business (direct catre birourile companiilor), oferind solutii pentru birou clientilor nostri si oferindu-le consultanta pentru eficientizarea activitatii lor. Astfel, ne dorim ca in echipa noastra de vanzari sa avem consultanti activi, care sa ofere clientilor nostri solutiile potrivite si, in acest fel, sa dezvoltam parteneriate de succes.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.austral.ro