Specialist(a) Web Marketing

HOLOSFIND Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea publicului tinta pentru site-urile clientilor
- realizare de studii de concurenta
- stabilirea strategiei de comunicare pe Internet
- optimizarea textelor prezente pe site-ul clientului
- optimizarea rezultatelor de vizibilitate prin aplicarea recomandarilor necesare
- analiza pozitionarii site-ului pe motoarele de cautare
- realizare de sinteze privind evolutia vizibilitati site-ului clientului

CERINTE

- studii superioare
- limba FRANCEZA : nivel avansat
- o alta limba de circulatie internationala este apreciata : engleza, germana, italiana, spaniola…
- cunostinte operare PC si Internet
- abilitati redactionale
- capacitate de organizare
- capacitate de adaptare la cerintele unui domeniu foarte dinamic : Search Marketing

Alte cunostinte care reprezinta un avantaj :
- HTML
- monitorizarea rezultatelor directe si indirecte ale campaniilor publicitare online
- 1-2 ani de experienta Online Marketing

BENEFICII OFERITE

Remuneratie atractiva!
Training GRATUIT

Cu Holosfind Software, aveti posibilitatea sa faceti parte dintr-o echipa tanara si dinamica. Cei peste 10 ani de experienta europeana in optimizarea site-urilor Internet, alaturi de programul de training oferit va vor transforma intr-un adevarat expert pe piata publicitatii online.

Optimizarea Internet este meseria viitorului, in conditiile in care bugete din ce in ce mai importante sunt alocate acestui tip de publicitate. Profitati deci de aceasta oportunitate !

Post cu disponibilitate imediata !
Asteptam CV-ul (de preferat in franceza) la adresa : consultant@holosfind.com.

HOLOSFIND Software este filiala româna a societatii Referencement.com, lider pe piata europeana in domeniu SEO si marketing de cercetare.

www.referencement.com
www.holosfind.com