Solution & Product Development Manager Produse Gradinarit

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura suportul in relatia cu clientii platformei si operatorii call center fiind raspunzator de dezvoltarea produselor si categoriilor de produse precum si documentarea cat mai detaliata a produselor.

Responsabilitati:

Direct responsabil de calitatea documentarii produselor/categoriilor in cadrul platformei.
Raspunde de colectarea, scrierea si postarea in cadrul platformei de informatii suplimentare pentru documentarea produselor, articole de interes general, articole periodice, de sezon.
Actualizeaza constant baza de produse si propune dezvoltarea acesteia cu produse/categorii noi pe principii tehnico-economice facand analiza de profitabilitate pentru fiecare categorie nou introdusa.
Propune produse/categorii pentru actiunile de marketing si promotiile ce urmeaza sa fie desfasurate in cadrul platformei.
Propune actiuni punctuale sau recurente in cadrul planului de Marketing general.
Propune si implementeaza solutii si servicii noi in cadrul platformei

Pe lângă competenţele profesionale aferente, un PM, are nevoie de asemenea de următoarele calităţi:

Cunostinte de baza despre utilizarea computerului, folosirea instrumentelor de cautare pe internet (browser-e web), utilizarea email-ului, atasarea documentelor, utilizarea suitei de aplicatii Microsoft Office, familiarizat/a cu solutii de tip CMS si CRM.
Abilitati de comunicare verbal si in scris, avand cunostinte despre domeniul agribusiness la nivel general si despre produse din categoriile casa si gradina si ferma in mod special.
Capacitatea de a raspunde prompt in orice situatie, de a solicita feedback pentru imbunatatirea continua a serviciilor si produselor.
Abilitatea de a se adapta la schimbare, sa poata indeplini cererile aparute in urma schimbarilor in cel mai scurt timp.
Abilitatea de a fi punctual/a, precum si de a indeplini cererile in termene limita stranse.
Sa fie motivat/a
Abilitatea de a lucra intr-o echipa cu nivel de entuziasm ridicat.
Bune abilitati sociale, utilizator al platformelor de Social Media (Facebook, Google+, Twitter, Pinterest)

CERINTE

Experienta in achizitii/vanzari/management de categorie produse de gradinarit e un avantaj important.

DESCRIEREA FIRMEI

Add Value Serv (www.addvalue.ro)
Expertiza in recrutare, training si consultanta.

Lucram pentru companii determinate sa fie in top 3 in domeniul lor de activitate prin calitatea angajatilor recrutati, prin trainingurile oferite angajatilor existenti, si prin remodelarea politicilor comerciale, de marketing si financiare, companii care se bazeaza pe un management performant si pe motivarea corespunzatoare a angajatilor realizand o retentie pe termen lung prin sustinerea dezvoltarii profesionale. Cautam in permanenta profesionisti si \"tinere sperante\" pentru domenii precum:
- servicii medicale (medici, asistente medicale etc.)
- proiectare in constructii pe proiecte mari (arhitecti, ingineri constructori, project manageri, directori de investitii etc.)
- agribusiness (productie, marketing, vanzari, ferme etc.)
- FMCG (vanzari, marketing etc.)
- consultanta in obtinerea de fonduri structurale
- manageri dornici si capabili sa faca fata unor provocari de business
- oameni de vanzari care stiu sa faca diferenta in piata