SOLUTION MANAGER SAP - FINANCIAR

HR Consultanta SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participarea la traininguri ¿i înv¿¿area utiliz¿rii modulelor financiare SAP
- conceperea strategiei de implementare a modulelor financiare din solu¿iile ERP
- oferirea de consultan¿¿ pentru achizi¿ia de solu¿ii software:
- efectuarea de audituri asupra modulelor financiare din solu¿iile ERP utilizate de clien¿i;
- consultan¿¿ privind gradul în care solu¿iile ERP existente pe pia¿¿ con¿in func¿ionalit¿¿ile critice ¿i non-critice necesare optimiz¿rii ¿i cre¿terii productivit¿¿ii clien¿ilor prin implementarea solu¿iei respective;
- oferirea de consultan¿¿ în implementarea modulelor financiare ERP:
- consultan¿¿ privind bunele practici în utilizarea modulelor ce sunt implementate;
- consultan¿¿ privind bunele practici în managementul implement¿rii solu¿iilor ERP ¿i monitorizarea respect¿rii acestora în cadrul proiectelor desf¿¿urate;
- planificarea ¿i sus¿inerea (împreun¿ cu echipa de implementare din partea furnizorului) de programe de minimizare a efectelor negative ale implement¿rilor;
- oferirea de asisten¿¿ în gestiunea proiectelor de implementare
- facilitarea schimbului de informa¿ii între client ¿i furnizorul de servicii de implementare;
- coordonarea activit¿¿ilor ce trebuie efectuate de client în cadrul proiectelor de implementare de solu¿ii ERP.

CERINTE

- experien¿¿ de minim 1 an în proiecte de implementare solu¿ii ERP sau in utilizarea unui soft de tip ERP in procesul financiar (contabilitate, încas¿ri, pl¿¿i);
- aten¿ie acodat¿ detaliilor;
- abilit¿¿i analitice;
- foarte bune abilit¿¿i de comunicare ¿i de sus¿inere prezent¿ri;
- capacitatea de a înv¿¿a rapid modul de utilizare a aplica¿iilor software;
- capacitatea de a rezolva rapid probleme neprev¿zute;
- foarte bune abilit¿¿i de conducere a echipelor;
- cunostinte foarte bune de MS Office;
- limba engleza nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si motivant;
- cursuri si training-uri de specialitate;

RTC Holding se constituie intr-un grup de peste 50 de firme cu un numar total de peste 4000 de angajati si realizeaza un rulaj cumulat de peste 300 milioane EUR pe an.

Organizat pe divizii, RTC-ul s-a dezvoltat prioritar prin patrunderea in domenii de afaceri diverse. Suntem liderii pietei de papetarie, de carte, de transport si curierat, de plati electronice si speram sa devenim lideri si la distributia de IT. In afara de distributie avem si activitati de productie si de retail. Am creat branduri nationale puternice, cum ar fi RTC, Diverta, TCE. Dupa ce in 2004 ne-am extins activitatea in Republica Moldova, intentionam incepand cu 2007 sa investim si in Bulgaria, Croatia si Serbia.

Pentru mai multe detalii va invitam sa accesati site-ul www.rtc.ro