SOLUTION MANAGER SAP COMERCIAL

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceperea strategiei de implementare a modulelor comerciale din solu¿iile ERP
- Oferirea de consultan¿¿ pentru achizi¿ia de solu¿ii software:
- Efectuarea de audituri asupra modulelor comerciale din solu¿iile ERP utilizate de clien¿i;
- Consultan¿¿ privind gradul în care solu¿iile ERP existente pe pia¿¿ con¿in func¿ionalit¿¿ile critice ¿i non-critice necesare optimiz¿rii ¿i cre¿terii productivit¿¿ii clien¿ilor prin implementarea solu¿iei respective;
- Oferirea de consultan¿¿ în implementarea modulelor comerciale ERP:
- Consultan¿¿ privind bunele practici în utilizarea modulelor ce sunt implementate;
- Consultan¿¿ privind bunele practici în managementul implement¿rii solu¿iilor ERP ¿i monitorizarea respect¿rii acestora în cadrul proiectelor desf¿¿urate;
- Planificarea ¿i sus¿inerea (împreun¿ cu echipa de implementare din partea furnizorului) de programe de training pentru utilizarea solu¿iilor implementate;
- Planificarea ¿i sus¿inerea (împreun¿ cu echipa de implementare din partea furnizorului) de programe de minimizare a efectelor negative ale implement¿rilor;
- Oferirea de asisten¿¿ în gestiunea proiectelor de implementare:
- Facilitarea schimbului de informa¿ii între client ¿i furnizorul de servicii de implementare;
- Coordonarea activit¿¿ilor ce trebuie efectuate de client în cadrul proiectelor de implementare de solu¿ii ERP.

CERINTE

- experien¿¿ de minim 1 an în proiecte de implementare solu¿ii ERP (preferabil SAP), in procesele comercial (stock control, vânz¿ri, aprovizionare):
- ca ¿i furnizor (consultant sau project manager în proiectele de implementare) sau
- ca ¿i client (key user, power user sau project manager în proiectele de implementare)
- aten¿ie acodat¿ detaliilor;
- abilit¿¿i analitice;
- foarte bune abilit¿¿i de comunicare ¿i de sus¿inere prezent¿ri;
- capacitatea de a înv¿¿a rapid modul de utilizare a aplica¿iilor software;
- capacitatea de a rezolva rapid probleme neprev¿zute;
- foarte bune abilit¿¿i de conducere a echipelor;
- cunostiinte foarte bune de MS Office;
- limba engleza nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si motivant;
- cursuri si training-uri de specialitate;

RTC Holding este lider pe piata de papetarie, de carte, de transport si curierat, de plati electronice. RTC Holding, unul dintre cele mai mari grupuri de distributie si retail din Romania, cuprinde 9 divizii: Diverta, PROCA Romania, Sistec-Sbsol, Proffice, Rimobi, TCE, Fashion, Flaro. RTC Holding este o companie de succes care promoveaza cei mai buni oameni, cele mai bune solutii, cei mai buni parteneri, cautand permanent echilibrul dintre loialitate si performanta.

Pentru mai multe detalii va invitam sa accesati site-ul www.rtc.ro