SOLUTION MANAGER IT - PAGINI SI APLICATII WEB

RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Conceperea strategiei pentru promovare pe web;
-Oferirea de consultan¿¿ pentru achizi¿ia de solu¿ii web:
-Efectuarea de audituri asupra solu¿iilor web utilizate de clien¿i;
-Consultan¿¿ privind gradul în care solu¿iile web existente pe pia¿¿ con¿in func¿ionalit¿¿ile critice ¿i non-critice necesare optimiz¿rii ¿i cre¿terii productivit¿¿ii clien¿ilor prin implementarea solu¿iei respective;
-Oferirea de consultan¿¿ în implementarea de solu¿ii web:
-Consultan¿¿ privind bunele practici în utilizarea solu¿iilor web ce sunt implementate;
-Consultan¿¿ privind bunele practici în managementul implement¿rii solu¿iilor web ¿i monitorizarea respect¿rii acestora în cadrul proiectelor desf¿¿urate;
-Planificarea ¿i sus¿inerea (împreun¿ cu echipa de implementare din partea furnizorului) de programe de minimizare a efectelor negative ale implement¿rilor;
-Oferirea de asisten¿¿ în gestiunea proiectelor de implementare
-Facilitarea schimbului de informa¿ii între client ¿i furnizorul de servicii de implementare;
-Coordonarea activit¿¿ilor ce trebuie efectuate de client în cadrul proiectelor de implementare de solu¿ii web.

CERINTE

-Absolvent studii superioare;

Experienta profesional¿ necesara postului:
-experien¿¿ în proiecte de implementare de solu¿ii web, ca ¿i client (coordonator ¿i responsabil) sau
-experien¿¿ în proiecte de vânzare ¿i implementare de solu¿ii web ca ¿i furnizor
-experien¿¿ de consultan¿¿ (în implementare sau presales) ¿i
-experien¿¿ comercial¿ sau de coordonare (project manager sau team leader)
-experien¿¿ în marketing (planuri ¿i strategie de marketing, promovare, PR)

-Aten¿ie acodat¿ detaliilor;abilit¿¿i analitice
-Foarte bune abilit¿¿i de comunicare ¿i ascultare activ¿ ;Bune abilit¿¿i de sus¿inere prezent¿ri; Empatie
-Capacitatea de a înv¿¿a rapid modul de utilizare a aplica¿iilor software
-Capacitatea de a rezolva rapid probleme neprev¿zute
-Foarte bune abilit¿¿i de conducere a echipelor
-Cunoa¿terea principiilor de design grafic
-Microsoft Powerpoint – foarte bine; Microsoft Office – foarte bine

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
-Bonusuri in functie de realizari;
-Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice);
-Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

Dupa o perioada de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata in 2005, Grupul RTC s-a concentrat, in 2006, pe consolidare si crestere organica.
Incepand de anul acesta, RTC Holding functioneaza intr-o noua structura organizatorica: 10 divizii puternice, cu o forta mai mare de actiune si cu o dinamica deosebita. Fiecare din cele 11 divizii are un management propriu si o strategie clara de dezvoltare; diviziile sunt conduse de un Presedinte si mai multi vicepresedinti, ce au ca suport un staff specializat pe mai multe domenii de expertiza.