Software Developer. Net

INFO WORLD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare de aplicatii utilizand tehnologii .Net Framework 3.5/4.0, Silverlight 4, SQL Server documentare si testare interna
Dezvoltare de aplicatii utilizand C#, Microsoft Silverlight, Visual Studio 2010, SQL Server 2008
Dezvoltare servicii web/WCF
Participa la analiza si designul sistemului
Participa la realizarea arhitecturii sistemului
Investigare erori, corectie buguri, code review

CERINTE

Cunostinte OOP
Cunostinte Silverlight 3/4
Cunostinte solide .Net, C#
Cunostinte SQL Server 2005/2008
Cunostinte IIS, HTML, XML, Multi Treading
Cunostinte WCF, Web Services

Constituie avantaj
Experienta dezvoltare aplicatii multi-tier
Cunostinte ASp.NET, ADO.NET Entry Framework, LINQ, AJAX, CSS, JavaScript
Experienta dezvoltare aplicatii Medicale/economice
Cunostinte MVVM
Experienta in lucru cu MS Team System
Experienta in lucru cu echipa
Capacitate crescuta de analiza si sinteza, de a asimila cunostinte noi

BENEFICII OFERITE

Furnizor de solutii software integrate, leader IT in domeniul medical, Info World dispune in prezent de un colectiv numeros de tineri specialisti, dinamici si dedicati, cu ample cunostinte in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor - sisteme de operare, limbaje de programare, baze de date, administrare retele, internet - dar si in domeniul comercial, management, sisteme de calitate.

Info World este Gold Microsoft Partner si certificata ISO 9001