Software Tester - QA

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepe planuri de teste pentru testarea unui produs software;
- Efectueaza propriu-zis testarea conform planului de test;
- Raporteaza anomaliile intalnite;
- Elaboreaza rapoarte de testare.

CERINTE

- Absolvent sau student in an terminal al facultatilor Automatica, Electronica, Matematica sau Cibernetica;
- Bune cunostinte ale sistemelor de operare MS;
- Excelente abilitati de relationare;
- Bune cunostinte de limba engleza.

Constituie un avantaj:
- Cunostinte tehnice despre securitatea aplicatiilor web;
- Cunostinte tehnice despre retele de calculatoare;
- Bune cunostinte da HTML si JavaScript;
- Experienta in testare.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru motivant si dinamic;
- Pachet salarial atractiv;
- Training si oportunitatea de a lucra intr-o firma cu traditie in managementul calitatii.

SOFTWIN este o companie cu capital integral romanesc a carei principala activitate o reprezinta dezvoltarea si furnizarea de solutii si servicii complexe din domeniul IT&C. Infiintata în 1990, SOFTWIN si-a diversificat continuu activitatea, adaugând la activitatea de baza de dezvoltare si implementare de aplicatii software complexe, noi solutii si servicii cum ar fi: ePublishing si eContent Solutions (1993), antivirus BitDefender (1997), servicii de contact center (2000), helpdesk pentru IT (2001), solutii SAP (2002). Cu o echipa de peste 700 de angajati, SOFTWIN a dezvoltat si implementat tehnologii de varf in peste 5000 de proiecte dezvoltate pentru parteneri din intreaga lume.
In prezent, grupul Softwin reuneste patru divizii distincte, fiecare avand structura de management si de raportare adecvata:
BITDEFENDER - Solutii si servicii de securitate a datelor
INTUITEXT - Solutii de suport pentru instruire si knowledge management (eLearning)
ASCENTA - Solutii integrate si consultanta de procese de business
PAXATO - Servicii de administrare a relatiilor cu clientii pentru companii din Europa de Vest