Software Tester Junior

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Redactarea de scenarii de test pe baza specificatiilor functionale;

-Testarea aplicatiilor software, cu urmarirea scenariilor de test;

- Raportarea problemelor identificate.

CERINTE

-Absolvent facultate tehnica (Automatica si Calculatoare, Electronica, Cibernetica);

-Cel putin 1 an experienta iun IT Quality Assurance;

-Atentie la detalii, abilitati bune de comunicare;

-Limba engleza(citit, scris)-nivel mediu

Reprezinta avantaje:

-Cunostinte generale tool-uri de urmarire bug-uri(Jira, Mantis);

-Cunostinte generale tool-uri de testare automata (Selenium, JMeter);

-Cunostinte generale baze de date: Oracle, SQL Server, SQL;

-Cunostinte generale de limbaje de programare si web design (HTML, CSS, XML

BENEFICII OFERITE

-Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba)

-Salariu atractiv conform experientei si calificarilor;

-Oportunitati de dezvoltare profesionala;

-Instruire in domeniul tehnic;

-Facilitati sociale: asistenta medicala privata

DESCRIEREA FIRMEI

IMPORTATOR SI DISTRIBUITOR DE PAPETARIE SI BIROTICA